Klasická hudba probouzí naši duši


V současné době existuje mnoho hudebních žánrů, ale rozhodně ne každý má příznivý vliv na náš vnitřní svět – na naši duši. Pokud se o hudbu zajímáte v poněkud širším měřítku, brzy odhalíte zajímavý problém – zatímco populární, country a folková hudba před pár desítkami let byly v drtivé většině zaměřeny na lásku a pozitivní mezilidské vztahy, dnes se mnoho interpretů utápí ve zmaru, zoufalství či beznaději, což se pak promítá do samotného projevu – textu skladby i hudební tóniny. Nenechme si kazit svět těmito nepříjemnostmi a věnujme více času písním o lásce například ze sedmdesátých a osmdesátých let. Současně s tím vám vřele doporučujeme najít cestu k hudební klasice.

vážná hudba

Klasická hudba BM art je nástroj k otevírání a probouzení naší duše, která dnes často bývá sevřena stresem a melancholií. Mnoho lidí se obává třetí světové války a špatných mezilidských vztahů, a to se pak promítá v každodenním životě v zaměstnání i v rodině. Máte-li trochu odvahy a chcete-li měnit svět k lepšímu, zaposlouchejte se do tónů toho nejlepšího, co světoví mistři v průřezu staletí nabízeli veřejnosti na hudebních koncertech, a co se naštěstí v nezměněné podobě dochovalo dodnes.

hudební nástroj

Nechte si zahrát ve Španělské synagoze či v jiných pražských koncertních sálech árii z Dvořákovy Rusalky, arii z Bizetovy opery Carmen, známou arii od Verdiho La Traviata, anebo velmi oblíbené Čtvero ročních období od Antonia Vivaldiho či Malou noční hudbu Wolfganga Amadea Mozarta. Koncerty v Praze probíhají po celý rok a můžete se těšit na hudební těleso Czech Collegium, složené z úspěšných špičkových umělců, kteří vystupují kromě Prahy i v jiných tuzemských či zahraničních městech.

Vážná hudba nemusí být vážnou v pravém slova smyslu, dokáže být i veselá a radostná a povzbudit lidského ducha k dalšímu šťastnému a plodnému, smysluplnému životu.