Kde seženou podnikatelé peníze?


Jak se poznají soukromí podnikatelé, kteří si berou ze svých firem peníze, aniž by do nich současně i investovali? Docela jednoduše. Buď tak, že se jejich firmám nedaří, nebo tak, že už své firmy nemají. Protože jednoduše zkrachovali. Podnikat bez toho, že by se do podnikání něco investovalo, totiž nejde. Firmy potřebují materiály a energie, musí se tu platit zaměstnancům, státu, zdravotním pojišťovnám a dalším, občas je také třeba nahradit to, co se poškodí nebo zničí nebo se musí pořídit další vybavení, aby se mohla zvládat i práce, která se doposud nedělala… Je prostě hodně toho, co se musí ve firmách financovat, aby tyto fungovaly a vynášely.

americké dolary

Ale je jasné, že se do podniků investují peníze, které se v nich vydělají. A když nejsou zisky dostatečné a na investice nestačí, situace se komplikuje. Pak se totiž musí peníze sehnat z nějakého jiného zdroje. A jistě už vám tedy došlo, že se to tady bez půjček často neobejde.

Jenže vzít si podnikatelskou půjčku není zase až tak prosté, jak bychom si to my lidé přáli. Každý, kdo peníze půjčuje, vyžaduje záruky, že dostane půjčené peníze zase zpátky, a to tak, jak stojí v uzavíraných smlouvách. A když je podnikatel se svou firmou v situaci, kdy nemá moc co nabídnout, protože má spíše problémy než majetek, obracejí se k němu banky zády.

americké dolary

Banky ano, nebankovní společnosti ale ne. A když to tedy nijak jinak nejde, přichází podnikatelům vhod i nebankovní hypotéka. U té je to sice komplikované tím, že se za ni musí ručit zástavou nemovitého majetku, ale proč by to podnikatel neudělal? Pokud má skutečně v úmyslu splácet, může i zastavenou nemovitost dál užívat, a až svoji půjčku splatí, zástava se zruší a všechno půjde normálně dál.

Takže se u nebankovních hypoték není třeba moc bát neúspěchu. Pokud má člověk schopnost splácet, jsou to půjčky jako kterékoliv jiné.